Scrapbooking – papier scrapbooking

0
192
views
Paier do scrapbookingu
Paier do scrapbookingu

Scrapbooking jest w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych hobby, którym zajmują się nie tylko osoby mające jakikolwiek talent plastyczny, ale również kompletni amatorzy. Jest to bowiem zajęcie praktycznie dla każdego, a na początku nie trzeba nawet inwestować żadnych środków. Dopiero w trakcie rozwoju hobby mogą okazać się konieczne pewne inwestycje, jednak wydatki na ten rodzaj hobby są zdecydowanie mniejsze jeśli porównamy je do jakichkolwiek innych zajęć.

Scrapbooking pierwotnie był sztuka tworzenia ozdobnych, ręcznie wykonanych albumów na zdjęcia czy odręcznych książek. Z biegiem czasu jego znaczenie zostało nieco poszerzone i obecnie jest to tworzenie wszelkich ozdobnych form, takich jak zakładki do książek, ramki na zdjęcia, ozdobne kartki czy pudełka. To wyjątkowe hobby jest nie tylko formą spędzania czasu, ale również sposobem na oryginalne i ciekawe udekorowanie własnego wnętrza. Scrapbooking pozwala bowiem na tworzenie bardzo ozdobnych dodatków, które doskonale sprawdzą się na regałach czy płkach w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym czy każdym innym miejscu. Albumy czy ramki na zdjęcia nie muszą już od tej pory być schowane w szufladach – są tak efektowne, że warto eksponować je, gdzie tylko się da. Scrapbooking może być również świetną formą obdarowywania rodziny i znajomych, a ręczne robione prezenty są zdecydowanie milej widziane niż jakieś sztampowe podarunki. Co więcej, z tej formy hobby można sobie zrobić także pomysł na biznes i zarabianie pieniędzy. Ręczne ozdoby są dzisiaj w cenie, a ramki i albumy wykonane przez naprawdę utalentowane osoby z pewnością znajdą swoich nabywców.

Co potrzeba, aby zacząć?

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze zdobieniem papieru i tworzeniem efektownych dekoracji, na początku nie muszą wydawać zbyt wiele. Wystarczą różne rzeczy, które każdy z nas ma w domu – nożyczki, kawałki kartonów, materiałów, tasiemki, gumki, koraliki, guziki czy brokat. To w zupełności wystarczy, aby zacząć przygodę ze scrapbookingiem i przekonać się, czy faktycznie jest to zajęcie, którym chcielibyśmy zająć się na poważnie. Dopiero z biegiem czasu, gdy okaże się, że już wykorzystaliśmy wszystkie elementy zalegające w szafach czy szufladach, trzeba będzie zrobić bardziej profesjonalne zakupy. A z tym nie powinno być zbyt wiele problemów – to hobby jest z roku na rok tak bardzo popularne, że powstają też liczne sklepy, w których miłośnicy scrapbookingu mogą kupić praktycznie wszystko, co jest im potrzebne do realizowania swoich pasji.

Dobrej jakości papier do scrapbooking

Jednym z najważniejszych elementów w przypadku scrapbookingu jest przede wszystkim papier. To właśnie on jest podstawa wszystkich dekoracji – ramek, kartek ozdobnych czy pudełek. Jest więc oczywiste, że powinien być on bardzo dobrej jakości, a jednocześnie dostępny w wielu wersjach, grubościach, rozmiarach, kolorystyce czy fakturach. W dobrych sklepach papierniczych, zarówno stacjonarnych, jak i online z pewnością znajdziemy szeroki wybór papieru, wśród którego bez problemu wybierzemy coś na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Kupując papier do scrapbooking warto zwracać uwagę przede wszystkim na jego jakość, wytrzymałość oraz podatność na wszelkie zabiegi dekoracyjne. Słabej jakości papier czy tektura mogą powodować, że końcowy efekt nie będzie dokładnie taki, jakiego się spodziewamy. Gdy kupujemy papier do scrapbooking, warto od razu zrobić większe zapasy. Przydadzą się szczególnie wtedy, gdy trafimy na naprawdę dobrego producenta i cenę. Co więcej, trzeba pamiętać, że podczas realizowania tej pasji to właśnie papier zużywa się najszybciej i jest wykorzystywany na wiele sposobów.

Co poza papierem?

Prócz dobrej jakości papieru, miłośnicy scrapbookingu powinni tez zainwestować w dobrej jakości sprzęt do wycinania. Na początku mogą to być nożyczki czy nożyki do papieru. Później zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą gilotyny do papieru, które pozwalają na cięcie większych ilości papieru, a także na bardziej równe i dokładne wykończenie krawędzi. Ciekawą opcją są również wykrojniki do papieru, które mogą mieć różne kształty i grubość. Tną one bardzo profesjonalnie i dokładnie, co jest szczególnie ważne w przypadku bardzo skomplikowanych i asymetrycznych kształtów. Dzięki wykrojnikom można w krótkim czasie wyciąć tyle, ile za pomocą nożyczek wycinalibyśmy przez wiele godzin. Warto więc zainwestować w co najmniej kilka sztuk, które pozwolą na wejście w naszym hobby na bardziej profesjonalny i zaawansowany poziom. Oprócz wykrojników w scrapbookingu oczywiście niezbędne są kleje, taśmy ozdobne, guziki, pieczątki oraz całe mnóstwo innych elementów dekoracyjnych. Im więcej będziemy mieć ich pod ręką, tym ładniejsze i bardziej efektowne dekoracje możemy dzięki nim tworzyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here