Jak schudnąć przy niedoczynności tarczycy?

0
297
views
Jak schudnąć przy niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy spowodowana jest niedoborem hormonów tarczycy. Schorzenie to występuje głównie u kobiet, a jego jednym z głównych objawów jest spowolniony metabolizm, który prowadzi do otyłości. Często wygląda to nieestetycznie, a także może być niebezpieczne dla zdrowia. Czy choroba ta przekreśla szansę na szczupłą sylwetkę? Jak schudnąć przy niedoczynności tarczycy? Trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Odpowiednia dieta

Odpowiednia dieta to podstawa. Powinniśmy zrezygnować przede wszystkim z fast foodów, ale niewskazane jest również jedzenie makaronów, jasnego pieczywa, ziemniaków, orzechów, a także miodu i karmelu. W diecie przy niedoczynności tarczycy ważną rolę odgrywa jod, ponieważ to on pomaga przy rozwijaniu się hormonów tarczycy. Podstawą diety powinny być jaja, cielęcina, warzywa, owoce, brązowy ryż, ryby i ciemne pieczywo. Ważne jest, aby posiłki były jadane regularnie. Aby schudnąć powinnaś dostarczać organizmowi ok. 1500 kalorii.

Sport

Aby schudnąć nieodłącznym elementem życia powinien być sport. Zalecane są ćwiczenia aerobowe takie jak bieganie czy pływanie. Warto je wykonywać rano, gdyż wtedy jest najlepszy metabolizm. Nadmierne kalorie są wykorzystywane i przetwarzane na energię. Ćwiczenia należy wykonywać regularnie i możliwie często.

Zdrowy tryb życia

Odpowiednia dieta i sport to podstawa jednak ważne jest, aby prowadzić zdrowy tryb życia ogólnie, a nie tylko w pewnych elementach. Powinniśmy spać odpowiednią ilość godzin tj. 6-8 godzin. Oprócz tego nasz cykl dobowy powinien być uregulowany, powinniśmy jeść, spać, uprawiać sport o określonych godzinach. Niech te elementy staną się pewnego rodzaju rytuałem. Posiłki powinny też być jedzone częściej ale w mniejszych porcjach.

Dodatkowe wspomagacze

Warto także od czasu do czasu wspomóc swój metabolizm naturalnymi substancjami. Pij zieloną herbatę, jedz grejpfruty, pij wodę z imbirem i cynamonem. Substancje te nie są kaloryczne, wspomagają przemianę materii, a dodatkowo pomagają pozbyć się toksyn z organizmu.

Przyjmowanie leków

Może wyda się to rzeczą nieważną i prozaiczną. Jednak bardzo ważne jest, aby przyjmować leki regularnie. Nie jest to ważne w przypadku leczenia zwykłymi lekami. Jednak jeżeli dostarczamy o organizmu hormony ingerujemy w zegar biologiczny organizmu. Dlatego jeżeli musimy to robić, róbmy to w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego cyklu hormonalnego.

Podsumowanie

Mając niedoczynność tarczycy powinniśmy szczególnie dbać o metabolizm. Jednak chcąc to zrobić musimy kontrolować tryb życia. Zadbajmy szczególnie o regularny cykl dobowy. Nasze posiłki powinniśmy zażywać o stałych porach, dodatkowo wdróżmy plan treningowy. Podczas tej choroby niewskazany jest stres i życie w pośpiechu. Nasze posiłki powinny być bogate w białko, węglowodany i zdrowe tłuszcze. Zadbajmy o to, by dieta była zbilansowana.

Dbanie o linie podczas niedoczynności tarczycy jest zdecydowanie trudniejsze i bardziej wymagające. Jednak dobra figura nie jest niemożliwa. Najważniejsza jest motywacja, wytrwałość i chęci. Jeżeli potraktujemy to jako wyzwanie, a nie jako utrudnienie na pewno sobie poradzimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here